Akneravi

Akne ehk vinntõbi on valdavalt nooremas eas esinev krooniline nahahaigus, mis on põhjustatud liigsest naharasu eritusest ja rasunäärmete ummistusest, millele järgneb põletik.

Statistika järgi kannatab akne all 80% 12−25- aastasest ja 30% üle 25-aastastest inimestest. Kõige enam levinud on kahte liiki akne – mittepõletikuline ehk komedoonid (mustad täpid) ja põletikuline ehk paapulite, pustulite tekkimine.

Akne raskemad vormid on aga nodulotsüstiline akne, tsüstiline akne ja hidradeniit. Standardravi võib hõlmata lisaks protseduuridele ka antibiootikume nii sees- kui välispidiselt, suukaudseid kontratseptiive ja mitmesuguseid kosmeetikavahendeid. Akneravi teostatakse meie kliinikus firma Alma Lasers (Iisrael) uusima süsteemi Harmony XL abil.

Decus_akneravi_1

Protseduur

Akne laserravi protseduur põhineb põletikku tekitavate bakterikogumite hävitamises laserkiirega, mis on suuteline tungima sügavale nahka. Laser toimib ülitäpselt, tabades nahapiirkonda vaid paikselt ega vigasta ümbritsevaid kudesid. Igat haiguskollet mõjutatakse laserkiire abil lühiajaliste impulssrünnakutega, mis tõstavad järk-järgult temperatuuri nahakudedes.

Kriitiliselt kõrge piirini tõusnud temperatuuril aknet esile kutsuvad bakterid lihtsalt hukkuvad. Seejärel eemaldatakse ebavajalike orgaaniliste ainete jäägid vaakumi toimel pooridest. Laserraviks ettevalmistumisel ära päevita 5 päeva enne protseduuri toimumist, vähenda 3 päeva jooksul saunas ja basseinis käimist ning kasuta enne ja pärast protseduuri kreemi, mille päikesekaitsefaktor SPF on vähemalt 35.

Decus_akneravi_2

Tulemused

Tänu laseri mõjule on viidud miinimumini ka aknejärgsete armide ja pigmendilaikude (hüperpigmentatsioon) tekke oht. Lisaks sellele aktiveerib laser protseduuri käigus uute kollageenikiudude sünteesi, taastab naha ainevahetusprotsessid ja koorib maha vanad sarvestunud rakud.

Laserravi võimaldab põletiku kõrvaldada ning pärsib seejuures uute põletike teket. Protseduur on peaaegu valutu, nahapunetus ja paistetus, mis on praktiliselt ainsad laserravi soovimatud kõrvalmõjud taanduvad aga täielikult mõne päeva jooksul.

Decus_akneravi_3

Tekkepõhjused

 • Naha rasuerituse suurenemine
 • Naharasu väljumise häired
 • Günekoloogilised häired
 • Immuunsüsteemi häired
 • Endokriinsed häired
 • Mao- ja soolehaigused
 • Pooride ummistumine
 • Rasunäärmepõletik
 • Stressi tagajärel
Decus_akneravi_4

Nemad juba proovisid

Loe lähemalt, mida kliendid teenusest arvavad.

Dr Anna isik ja tema töö – hindan teda vàga kõrgelt! Administraatori teenindus ja salongi atmosfäàr on täiuslik.

Ilona Lilleorg

Video

Harmony XL Pro - Dye VL

Hinnakiri

Aktiivse akne eemaldamine

149 €

Ootame sind Decus Ilukliinikus!

Asume Tallinnas Mustamäel aadressil Sütiste tee 19A.

Oleme avatud

 • Esmaspäev – Reede 09.00 – 19.00
 • Laupäev 10.00 – 17.00
 • Pühapäev 10.00 – 15.00

+372 5193 7000
info@decus.ee

PS! Meie klientide parkla asub maja vasakul küljel.
Kliiniku sissepääsu leiad aga maja tagant.

decus-clinic-09

Decus Ilukliinik omab Terviseameti tegevusluba nr. L04089