Nahamoodustised

Laserravi abil on võimalik esteetiliselt vabaneda mitmetest ebameeldivatest nahamoodustistest, millest tuntuimad on soolatüükad, papilloomid või ksantelasmid. Samuti aitame eemaldada erinevaid sünnimärke. Broneeri endale aeg konsultatsiooniks, et koos arstiga selgitada välja täpselt tsobivad ravimeetodid ja protseduurid. Vahel võib olla vajalik ka onkoloogi kinnitus, et tegemist on healoomulise moodustisega.

Decuses saab sind kahtluste korral aidata dermato-onkoloog Dr. Piruzyan. Erinevate nahahaiguste ravi teostatakse meie kliinikus firma Alma Lasers (Iisrael) uusima süsteemi Harmony XL abil.

Decus_Nahamoodustised_1

Nahamoodustiste tüübid

Keratoom on väliselt vaadates 1 cm läbimõõduga laik, värvuselt kollasest kuni tumepruunini. Arenedes moodustuvad laigu peale kuivad koorikud ja soomused, mille maha koorumisel tekib kerge veritsus. Tihti esinevad eakatel inimestel ka vanaduskeratoomid.

Sünnimärgid on naha healoomulised kasvajad, kaasasündinud või ajapikku tekkinud, mis kujutavad endast melaniiniga täidetud rakkude kogumit. Need võivad olla erineva suurusega, kuju ja tekstuuriga. Melanoomiks arenevad sünnimärgid ja neuudid võivad tihti vigastada saada või kui nad paiknevad katmata kehaosadel ning on pidevalt päikese käes – siis on neid soovitav lasta spetsialistidel laseriga eemaldada.

Angioomiid ehk punane sünnimärk on hemorraagiline kasvaja, mis koosneb lümfi- ja veresoontest. Enamasti tekivad näole, kehale, jäsemetele ja siseorganitele. Vahel võib nende ilmumisega kaasneda verejooks. Võrreldes teiste metoodikatega on lasermeetod raviks kõige efektiivsem ja inimest säästvam. Laseriga eemaldatakse kahjustatud kudede kõik kihid, kuni nähtavale tuleb terve nahk.

Papilloomid on viiruslikud uusmoodustised – nahanäsad, mis paiknevad peamiselt silmalaugudel, kaelal, kaenlaalustes ja kubemepiirkonnas. Papilloomide kliiniline iseärasus on see, et nad levivad järk-järgult üle kogu keha. Nende ilmumine märgib immuunsüsteemi nõrgenemist, mis tekitab inimesel onkoloogilist soodumust. Papilloomid tuleks eemaldada. Eemaldamise järel tuleb end kuu aja jooksul päikese eest kaitsta, et vältida naha pigmentatsiooni.

Soolatüükad on healoomulised uusmoodustised, mille tekitavad eri tüüpi papilloomiviirused. Esinevad tihti lastel ja noortel. Võivad paikneda näol, kehal (sageli peopesal ja talla all).

Ksantelasm kujutab endast üpris väikest healoomulist uusmoodustist, mis tabab tihti just õrnema soo esindajaid ja paikneb tavaliselt silma sisenurgas. Hetkel on sellise patoloogia tekkepõhjus veel teadmata, kuid tuuakse esile järgmised võimalikud soodustavad faktorid nagu suhkruhaigus, maksatsirroos ja ülekaal.

Ksantelasmist on võimalik vabaneda ainult operatsiooni teel – kui jätta operatsioon tegemata, hakkab uusmoodustis suurenema ja välistatud pole ka naastude ja sõlmede hulga suurenemine nahas. Ksantelasmi lasereemaldust peetakse kõige kergemaks teraapiameetodiks, sest tervete kudede vigastamise võimalus on täielikult välistatud. Protseduur on ohutu ja täiesti valutu. Pärast moodustise eemaldamist arme ei jää.

Protseduur

Enne nahamoodustiste eemaldamist konsulteeri kindlasti onkoloogiga ja veendu, et tegemist on healoomulise moodustisega. Broneeri endale konsultatsiooni aeg, et koos arstiga välja selgitada edasised ravimeetodid ja protseduurid.

Decus_Nahamoodustised_2

Nemad juba proovisid

Loe lähemalt, mida kliendid teenusest arvavad.

Meeldis eelkõige muidugi protseduuri tulemus, samuti suurepärane kliendisuhtlus. Preili administraator oli väga meeldiv ja operatiivne, doktor põhjalik ja diskreetne. Protseduur möödus meeldivalt ja sujuvalt. Tänan.

Evelyn Villers

Meeldis juba vastuvõtt sisenedes. Väga soe ja sümpaatne õhkkond. Olin Teie kliinikus esimest korda.

Pille Uibo

Olen positiivselt üllatunud,soe ja põhjalik suhtlemine ja teenindus.

Moonika

Hinnakiri

Pane tähele! Protseduuri hinnale lisandub nahaarsti vastuvõtu tasu 75 €.

Dermatoskoopia

30 €

Lokaalne anesteesia

30 €

Ateroomi (rasunäärme ummistus) eemaldamine kuni 1cm2

100 €

Ateroomi (rasunäärme ummistus) eemaldamine rohkem kui 1cm2

150 €

Healoomulise nahakasvaja eemaldamine vedela lämmastikuga, või teiste ainetega koos kohaliku anesteesiaga

50-150 €

Papilloomi ja keratoomi eemaldamine 1tk

10 €

Papilloomi ja keratoomi eemaldamine 10-15tk

105 €

Ksanetalismi eemaldamine kuni 0,5cm2

70 €

Laienenud kapillaaride ja hemamigoonide eemaldamine – kuni 1cm2

10 €

“Mustpea” ja pustulide eemaldamine

5 €

Nakkava molluski mehhaaniline eemaldamine

10 €

Miiliumi mehhaaniline eemaldamine

25 €

Kondüloomide eemaldamine

25 €

Soolatüügaste eemaldamine vedela lämmastikuga kuni 10tk

80 €

Steroidpreparaatide süstimine armidesse

80 €

Histoloogiline uuring

80 €

Ootame sind Decus Ilukliinikus!

Asume Tallinnas Mustamäel aadressil Sütiste tee 19A.

Oleme avatud

  • Esmaspäev – Reede 09.00 – 19.00
  • Laupäev 10.00 – 17.00
  • Pühapäev 10.00 – 15.00

+372 5193 7000
info@decus.ee

PS! Meie klientide parkla asub maja vasakul küljel.
Kliiniku sissepääsu leiad aga maja tagant.

decus-clinic-09

Decus Ilukliinik omab Terviseameti tegevusluba nr. L04089