Kiire ja ohutu nahamoodustiste ja sünnimärkide eemaldamine

Valutu papilloomide eemaldamine, ohutu sünnimärkide eemaldamine jm tülikad nahamoodustised jäta julgelt Decus ilukliiniku hooleks. 

Sinu naha tervise ja esteetilise ravi eest hoolitseb oma ala tipp, dermato-onkoloog dr Piruzyan.

Decus_Nahamoodustised_1

Põhjalik läbivaatus

Arst selgitab välja, kas sinu nahamoodustised on ohtlikud või mitte. Selle info põhjal selgub juba edasine ravi.

Maailmatasemel ekspert

Decuse nahaarst on pikaaegse kogemusega ning õppinud ja töötanud eri riikide kliinikutes. Oled väga heades kätes.

Tõhus eemaldus

Eemaldame probleemsed moodustised laseri või muude tõhusate meetodite abil. Võimalikult kiirelt ja valutult.

Eripakkumised

Dermatoskoopia ja üldläbivaatus

Oma naha tervist tuleb regulaarselt kontrollida isegi siis, kui otseseid kaebusi pole.

Decus kliiniku nahaarst teeb sulle sünnimärgi kontrolli ehk dermatoskoopia, mis selgitab välja, kas sul esineb sünnimärke, millele tuleks tähelepanu pöörata.

Kui oled pöördunud mõne muu konkreetse probleemiga, hindab arst olukorda ja teostab võimalusel koheselt ka vajalikud protseduurid.

Decus_Nahamoodustised_2

Nahamoodustiste eemaldamine

Suured ja ohtlikud sünnimärgid tuleb eemaldada kirurgiliselt ja seda peab tegema haiglas. Väiksemad sünnimärgid eemaldame kliinikus kohapeal, kasutades selleks laserit.

On mitmeid nahamoodustisi, mis endast ohtu ei kujuta. Sageli soovitakse neist vabaneda pelgalt esteetilistel kaalutlustel – sile nahk on ilus nahk! Seega teostame ka nt soolatüügaste ja papilloomide ehk nahanäsade eemaldamist.

Sa ei peagi ise teadma, kas nahalt avastatud moodustis on ohtlik või ohutu. Tule vastuvõtule ja selgitame koos välja.

Nahamoodustised

Kaasaegsed protseduurid

Erinevate nahamoodustiste eemaldamiseks kasutame Alma Lasersi laserit Harmony XL. See on tõhus aparaat, mis muudab protseduurid kiireks ja vähevalulikuks.

Kui nahamoodustise laseriga eemaldamine on välistatud, kasutame vedelat lämmastikku, mõnd muud ainet või manuaalseid võtteid.

Enamike kehapiirkondade puhul on võimalik kasutada lokaalset tuimestust, et teha protseduur sinu jaoks võimalikult mugavaks.

Harmony XL Pro

Nemad juba proovisid

Loe lähemalt, mida kliendid teenusest arvavad.

Väga meeldiv vastuvõtt, selgitati igat sammu protseduuril. Igati sõbralik ja meeldiv arst.

Siiri

Minu õde Natalja oli väga tore ja abivalmis. Andis ka häid näpunäiteid, lisainformatsiooni, mida teiste teenusepakkujate juures pole saanud.

Kerli

Meeldis hea teenindus ning arsti korralik töö ning seletus ja kurssi viimine kõigega.

Mirjam

Arst oli väga tähelepanelik ja sõbralik. Sain vastused kõikidele oma küsimustele ja samuti ravi plaani.

Natalja

Hinnakiri

Pane tähele! Protseduuri hinnale lisandub nahaarsti vastuvõtu tasu 90 €. Korduvvisiidil on vastuvõtu tasu 75 €.

Lokaalne anesteesia

36 €

Kuni 1 cm2 ateroomi (rasunäärme ummistus) eemaldamine

120 €

Üle 1 cm2 ateroomi eemaldamine

180 €

Healoomulise nahakasvaja eemaldamine vedela lämmastiku vm aine

60-180 €

Papilloomi või keratoomi eemaldamine (1 tk)

12 €

Papilloomi või keratoomi eemaldamine (10-15 tk)

120-180 €

Kuni 0,5 cm2 ksanetalismi eemaldamine

84 €

Kuni 0,5 cm2 laienenud kapillaaride, hemangioomide ja angioomide eemaldamine

12 €

“Mustpea” või pustuli eemaldamine

6 €

Nakkava molluski mehaaniline eemaldamine

12 €

Miiliumi mehaaniline eemaldamine

6 €

Kondüloomide eemaldamine

36 €

Kuni 10 soolatüüka eemaldamine vedela lämmastikuga

120 €

Steroidpreparaatide süstimine armidesse

96 €

Nahamoodustiste tüübid

Siit leiad nimekirja nahamoodustistest, mille eemaldamisega sind aidata saame.

Keratoomid on väliselt vaadates umbes 1 cm läbimõõduga laigud, värvuselt kollasest kuni tumepruunini. Arenedes moodustuvad laigu peale kuivad koorikud ja soomused, mille maha koorumisel tekib kerge veritsus. Tihti esinevad eakatel inimestel ka vanaduskeratoomid.

Keratoomid ei ole tervisele ohtlikud, kuid rikuvad naha esteetikat. Eemaldada saab neid külmutamise teel.

Sünnimärgid on naha healoomulised kasvajad. Need on kas kaasasündinud või ajapikku tekkinud, kujutades endast melaniiniga täidetud rakkude kogumit. Need võivad olla erineva suuruse, kuju ja tekstuuriga.

Ent healoomulised sünnimärgid võivad muutuda pahaloomulisteks kasvajateks ehk melanoomideks. Seetõttu on oluline lasta eksperdil oma sünnimärke kontrollida, et muutustele õigeaegselt reageerida ja ohtlikud sünnimärgid eemaldada. Eemaldada tasub ka sellised sünnimärgid, mis asuvad ebamugavas kohas ja võivad riiete vastu hõõrdumise tõttu viga saada.

Angioomid ehk punased sünnimärgid on hemorraagilised kasvajad, mis koosnevad lümfi- ja veresoontest. Enamasti tekivad näole, kehale, jäsemetele ja siseorganitele. Vahel võib nende ilmumisega kaasneda verejooks.

Angioomid ei ole tervisele ohtlikud, neist soovitakse vabaneda eelkõige kosmeetilistel põhjustel.

Võrreldes teiste metoodikatega on lasermeetod angioomide raviks kõige efektiivsem ja inimest säästvam. Laseriga eemaldatakse kahjustatud kudede kõik kihid, kuni nähtavale tuleb terve nahk.

Papilloomid on viiruslikud uusmoodustised – nahanäsad, mis paiknevad peamiselt silmalaugudel, kaelal, kaenlaalustes ja kubemepiirkonnas.

Otseseid vaevusi papilloomid ei põhjusta, kuid tihti soovitakse neist vabaneda, et nahk oleks siledam ja nooruslikum.

Papilloomide kliiniline iseärasus on see, et nad levivad järk-järgult üle kogu keha. Nende ilmumine märgib immuunsüsteemi nõrgenemist, mis tekitab inimesel onkoloogilist soodumust ja seetõttu on need soovitatav eemaldada.

Eemaldamise järel tuleb end kuu aja jooksul päikese eest kaitsta, et vältida naha pigmentatsiooni.

Soolatüükad on healoomulised uusmoodustised, mida tekitavad eri tüüpi papilloomiviirused. Esinevad tihti lastel ja noortel, eelkõige kuiva nahatüübi korral.

Soolatüükad võivad paikneda näol, kehal, sageli peopesal ja isegi talla all. Kuigi soolatüükad on väga levinud ja neid on võimalik ravida ka koduste vahenditega, säilib alati oht, et soolatüügaste asemel on tegemist muu probleemiga, mis vajab teistsugust ravi. Seepärast tuleb soolatüügaste kahtluse korral kindlasti käia nahaarsti vastuvõtul.

Kuna soolatüükad on nakkavad, tasuks need eemaldada. Efektiivne ravi on vedellämmastikuga külmutamine, kuid vajadusel rakendatakse ka teisi ravimeetodeid.

Ksantelasm kujutab endast üpris väikest healoomulist uusmoodustist, mis tabab tihti just õrnema soo esindajaid ja paikneb tavaliselt silma sisenurgas. Hetkel on sellise patoloogia tekkepõhjus veel teadmata, kuid võimalike soodustavate faktoritena on esile toodud suhkruhaigust, maksatsirroosi ja ülekaalu.

Ksantelasm tuleks kindlasti eemaldada. Kui jätta ksantelasm eemaldamata, hakkab uusmoodustis suurenema ja välistatud pole ka naastude ja sõlmede hulga suurenemine nahas.

Kõige lihtsamini käib ksantelasmi eemaldamine laseriga, sest tervete kudede vigastamise võimalus on täielikult välistatud. Protseduur on täiesti ohutu. Pärast moodustise eemaldamist arme ei jää. 

Ootame sind Decus Ilukliinikus!

Asume Tallinnas Mustamäel aadressil Sütiste tee 19A.

Oleme avatud

  • Esmaspäev – Reede 09.00 – 19.00
  • Laupäev 10.00 – 17.00
  • Pühapäev 10.00 – 15.00

+372 5193 7000
info@decus.ee

PS! Meie klientide parkla asub maja vasakul küljel.
Kliiniku sissepääsu leiad aga maja tagant.

decus-clinic-09

Decus Ilukliinik omab Terviseameti tegevusluba nr. L04089

Korduma kippuvad küsimused

Sünnimärkide kontrollimise sageduse vajaduse oskab sulle öelda nahaarst, sest see on individuaalne. Kui sul sünnimärkidega probleeme pole, piisab sellest, kui käid sünnimärke näitamas korra kahe aasta jooksul. Kui nahaarst tuvastab probleemse sünnimärgi, mille muutusi tuleb jälgida, kutsutakse sind umbes poole aasta pärast uuele visiidile.

Nii sünnimärgi eemaldamine laseriga kui ka sünnimärgi eemaldamine kirurgiliselt toimub tuimestusega.

Enne kui sünnimärki eemaldama hakatakse, tehakse vastavasse kohta pinnatuimestus. Seega sa valu ei tunne. Hiljem tuleb haava eest hoolt kanda, kuid see on lihtne ja kõik juhised annab arst.

Ilma tuimestuseta on nahanäsade ehk papilloomide eemaldamine valus. Enne eemaldamist saab aga teha tuimestuse, nii et sa ei tunne midagi. Siiski tuleb arvestada, et kõikjale, näiteks silmade piirkonda, tuimestust teha ei saa. Õnneks töötab laser väga kiirelt ja tõhusalt, nii et väike ilu nimel tehtav ohver on tulemust väärt.

Oskuslikult teostatud nahamoodustise või nahanäsa eemaldamine ei ole ohtlik. Decus kliinikus eemaldavad nahamoodustisi ainult kogenud professionaalid, keda võid usaldada. Dr Piruzyan on oma valdkonnas tegev juba mitukümmend aastat ning võib öelda, et ükski olukord pole tema jaoks uudne.

Laserravi on ohutu.

Ilma tuimestuseta on nahanäsade eemaldamine valus. Enne eemaldamist saab teha tuimestuse, nii et sa ei tunne midagi. Siiski tuleb arvestada, et kõikjale, näiteks silmade piirkonda, tuimestust teha ei saa. 

Seetõttu on nahanäsa silmalaul ehk papilloomi, mis asub nii tundlikus piirkonnas, eemaldamine veidi valus. Õnneks töötab laser väga kiirelt ja tõhusalt, nii et väike ilu nimel tehtav ohver on tulemust väärt.

Hind sõltub papilloomide arvust. Ühe papilloomi eemaldamine maksab Decus kliinikus 12 eurot, kuid tuleb arvestada, et sellele lisandub nahaarsti vastuvõtu tasu. 

Kui papilloome on rohkem kui üks, korrutatakse eemaldatud papilloomide arv 12-ga. Kui papilloome on rohkem kui 20, määrab mõistliku hinna nahaarst.

Mingeid erilisi ettevalmistusi pole tarvis teha. Kui soovid nõu näopiirkonna kohta, jäta end sel päeval meikimata.

Tõeliselt ohtlikud võivad olla vaid sünnimärgid, sest neist võib välja areneda nahavähk.

Nahanäsad ehk papilloomid ei ole tõsiselt ohtlikud, kuid kuna need kipuvad paljunema, on siiski soovitatav need eemaldada.

Ksantelasmid võivad hakata suurenema, mistõttu tuleks needki eemaldada.

Soolatüügaste eemaldamist soovitatakse nakkusohu tõttu.

Muud nahamoodustised eemaldatakse tavaliselt kosmeetilistel põhjustel.

decus1

Tasuta konsultatsioon

Sa ei leidnud oma küsimusele vastust? Võta ühendust, konsultatsioon on TASUTA!