Kapillaaride eemaldamine ehk kuperoosa ravi

Kui sinu põskedel või ninal esineb punetust, on põhjuseks tavaliselt laienenud kapillaarid ehk kuperoosa. Õnneks on sellest probleemist võimalik vabaneda.

Decuses käib kapillaaride eemaldamine laseriga. Kuperoosa eemaldamine laseri abil on lihtsasti talutav ja kiire.

Kapillaaride eemaldamine ehk kuperoosa ravi

Miks eelistada näo laserravi?

Lihtsasti talutav

Tänu jahutussüsteemile on protseduur peaaegu valutu. See käib kiirelt ning on lihtsasti talutav.

Mõjub näonahale hästi

Laser paneb valguse mõjul naha kollageeni sünteesima, mis mõjub nahka noorendavalt.

Kiire toime

Kuigi ravikuur võib kesta mitu kuud, märkad muutusi juba pärast esimest protseduuri.

Kapillaaride eemaldamine laseriga

Decus kliinikus käib kapillaaride eemaldamine võimsa Alma Lasersi Harmony XL abil. Laser rakendab tööle valguse.

Kapillaaridesse jõudnud valguse mõjul:

 • tõmbuvad kapillaarid kokku;
 • vallandub kollageeni tootmine;
 • muutuvad veresoonte seinad tugevamaks ja veresooned ei lõhke enam nii lihtsasti.

Juba laienenud kapillaaride tulemusel tekkinud punetus kaob ning tõenäosus, et murettekitavaid kapillaare tekib juurde, väheneb.

Kapillaaride eemaldamine laseriga

Rosaatsea ja kuperoosa ravi

Nahale võivad punetust tekitada nii rosaatsea kui kuperoosa. Tegemist on kahe erineva haigusliku seisundiga. Mõlemad haiguslikud seisundid kipuvad ägenema külmas, tuulises ja niiskes kliimas. Samuti soodustab veresoonte lõhkemist ja nahapõletiku teket päikesekiirgus.

Tasub aga meeles pidada, et nii rosaatsea kui kuperoosa ravi puhul saame laserteraapiaga leevendada üksnes sümptomeid ja hoida naha hea seisund kontrolli all. Lõplikult välja ravida ei saa kumbagi. Laserravi sageduse vajadus sõltub naha seisundi muutustest.

Rosaatsea ja kuperoosa ravi

Kuperoosaks nimetatakse laienenud kapillaare, mis on läbi naha nähtavad punaste või sinakate peenete joontena. Neist moodustub otsekui võrgustik. Kuperoosa tekib suurema tõenäosusega õhukese, kuiva ja tundliku naha korral. Haprad kapillaarid võivad olla ka pärilikud.

Rosaatsea on tõsisem nahahaigus, mis muudab naha ülitundlikuks, tekitab kiskuvat tunnet ja paneb näo kipitama. Pole välistatud ka mädavillide teke, mistõttu aetakse seda mõnikord segamini aknega. Rosaatsea on krooniline haigus.

Hinnakiri

Nina

149 €

Põsed

199 €

1 kapillaar

69 €

Nina üks külg

89 €

Protseduur ja tulemused

Laseri otsikuga töödeldakse protseduuri käigus läbi kogu probleemne piirkond. Tunned kergeid torkeid, kuid otsest valu laser ei põhjusta.

Pärast protseduuri:

 • muutuvad kolded heledamaks ja veresooned muudavad värvust;
 • võivad väiksemad veresooned kaduda koheselt;
 • võib näole tekkida väike hüpereemia (liigveresus), mis möödub kiiresti.

Muutusi näed kohe pärast esimest protseduuri, kuid täielik mõju saabub kuuri järel. Protseduure teostatakse 2-3nädalaste intervallidega. Vajaliku protseduuride arvu määrab spetsialist lähtuvalt sinu naha seisundist. Tulemus püsib tavaliselt 1-2 aastat.

Kuperoosiravi

Vastunäidustused

 • Rasedus ja imetamine
 • Anamneesis
 • Suhkruhaigus
 • Valgusallergia
 • Nahavigastused
 • Onkoloogilised haigused
 • Infektsioonhaigused
 • Immuunpuudulikkus
 • Värske päevitus
 • Epilepsia
 • Herpes

NB! Pärast raviprotseduuri tuleb iga 3 tunni tagant kasutada päiksekreemi kaitsefaktoriga vähemalt SPF 30.

Kuperoosiravi vastunäidustused

Ootame sind Decus Ilukliinikus!

Asume Tallinnas Mustamäel aadressil Sütiste tee 19A.

Oleme avatud

 • Esmaspäev – Reede 09.00 – 19.00
 • Laupäev 10.00 – 17.00
 • Pühapäev 10.00 – 15.00

+372 5193 7000
info@decus.ee

PS! Meie klientide parkla asub maja vasakul küljel.
Kliiniku sissepääsu leiad aga maja tagant.

decus-clinic-09

Decus Ilukliinik omab Terviseameti tegevusluba nr. L04089

Korduma kippuvad küsimused

Kapillaarid näol tunned ära selle järgi, et punetuse täpsemal uurimisel on naha all märgata peeneid jooni, mis moodustavad võrgustiku. Need võivad olla kas punakad või sinakad. Tegemist on laienenud kapillaaridega, mis annavadki näole punase jume.

Kui sa peeneid jooni ei märka, võib tegemist olla hoopis rosaatseaga. See ei ole sama mis kuperoosa (ehk laienenud kapillaarid), kuid ka rosaatsead on võimalik just laseri abil ravida.

Soovitame sul tulla tasuta konsultatsioonile, kus meie spetsialist annab sinu naha seisundile hinnangu ja selgitab, kuidas punetusest vabaneda.

Protseduur ei ole otseselt valus, kuid tunned selle vältel kergeid torkeid. Kuna Decuses kasutatavale laserile on sisse ehitatud tõhus jahutussüsteem, siis muudab see protseduuri patsiendi jaoks lihtsasti talutavaks.

Laserravi annab esimesed tulemused kohe pärast esimest protseduuri, kuid enamasti on tarvis kokku 3-6 raviseanssi. Täpse seansside arvu määrab spetsialist.

Ravi teostatakse 2-3nädalaste intervallidega.

Võivad küll. Väga sageli näiteks põskedel ja ninal. Kui naistel on punetavat nahka meigi abil palju lihtsam peita, siis meeste jaoks on kuperoosa suuremgi mure.

Ootame konsultatsioonile ja ravile ka meeskliente.

Laserravi võimaldab ainult sümptomeid leevendada ja naha seisundit kontrolli all hoida, kuid on viise, millega saab iga inimene ise kuperoosa ja rosaatsea tekkimist pidurdada.

Külma, tuulist ja niisket Eesti kliimat me muuta ei saa, kuid õige nahahooldusega saame oma nahka nende väliste faktorite eest kaitsta.

Naha igapäevahoolduses tuleks eelistada õrnu ja mitteärritavaid tooteid. Väldi koorijaid ja happeid sisaldavat kosmeetikat. Kasuks tulevad rahustavad maskid. Soovitame päikese käes viibides alati kasutada päiksekreemi.

Kui sinu nahal on kuperoosa või rosaatsea kalduvus, siis oleks mõistlik hoiduda ka suitsetamisest ja liigsest alkoholi tarvitamisest. Ja kui oled märganud, et nägu kipub punetama ka pärast vürtsika toidu söömist, pea piiri ka sellega.

decus1

Tasuta konsultatsioon

Sa ei leidnud oma küsimusele vastust? Võta ühendust, konsultatsioon on TASUTA!