Nahahaigused

Krooniliste nahahaiguste korral võib suureks abiks olla medikamentoosse ja laserravi ühendamine, mis aitab haigusnähte leevendada ning vähendab tõenäosust, et haigus ägeneb. Selle abil saad oma elukvaliteeti märgatavalt parandada.

Varem polnud laserteraapia nahahaiguste ravis kõge tavapärasem, kuid nüüdisaegsed raviliigid võimaldavad saavutada väga häid tulemusi.

Laser kiirendab ravimite haiguskoldesse jõudmise protsessi, parandab haigestunud kudede toitainete omastamist ja verevarustust ning aitab taastuda.

Erinevate nahahaiguste ravi teostame Alma Laser'i uusima süsteemi Harmony XL abil.

Decus_nahahaigused

Psoriaas

Psoriaas on krooniline mittenakkuslik nahahaigus, millega kaasneb punakasroosa lööve ja nahakestendus. Psoriaasi termin pärineb kreekakeelsest sõnast psoriasis, mis tähendab tõlkes naha kihelust või sügelust. Just need nähud iseloomustavad kõige eredamalt seda mittenakkuslikku nahaprobleemi. Selle nahahaiguse puhul toimub naharakkude jagunemine peaaegu kolmkümmend korda kiiremini.

Kuna rakud ei jõua täielikult valmida, lähevad rakkudevahelised kontaktid kaotsi. See viib iseloomulike soomuste moodustumiseni. Patoloogilisse protsessi kaasatakse ka organismi immuunsüsteem: kaitseelemendid suunatakse oma rakkude vastu, mis tekitab haiguskoldes kroonilist põletikku. Nende inimeste jaoks, kes kannatavad punakate naastudega psoriaasi all, võib tõeliseks päästjaks osutuda laserravi, mis vähendab märgatavalt nahapõletikku.

Dermatiidid

Dermatiidid on nahapõletikud, mis tekivad väliskeskkonna tegurite toimel (kontaktdermatiidid) või allergilise reaktsiooni tagajärjel (allergiline dermatiit). Kontaktdermatiidid tekivad ärritaja otsese mõju tulemusena nahale, allergilise dermatiidi puhul tungivad võõrained organismi sisekeskkonda, tekitades sellega nähte nahal.

Näiteks kui põletikureaktsioon nahas on tekkinud mõnda raviainet sisaldava kreemi kasutamisest, siis on tegemist kontaktdermatiidiga, kui aga seesama aine on sattunud organismi soolestiku kaudu (tablettide või toiduga) ja on tekkinud lööve, siis on tegemist allergilise dermatiidiga.

Protseduur

Laserprotseduure tehakse sagedusega kuni kaks korda nädalas. Kokku tehakse 8 kuni 10 protseduuri. Iga seanss vältab vaid paar minutit. Pärast kuuri läbimist kaovad sümptomid kuni 8 kuuks.

See protseduur sobib ideaalselt patsientidele, kelle haiguskolded muudele ravimeetoditele ei allu. Kõige sagedamini kasutatakse seda ravi küünarnukkidel ja põlvedel.

Raviks ettevalmistumisel ära päevita 5 päeva enne protseduuri toimumist, vähenda 3 päeva jooksul saunas ja basseinis käimist ning kasuta enne ja pärast protseduuri kreemi, mille päikesekaitsefaktor SPF on vähemalt 35.

Vastunäidustused

 • Rasedus ja imetamine
 • Epilepsia
 • Diabeet
 • Keloidi armid
 • Onkoloogiahaigused
 • Viirushaigused
 • Päikesepõletus
 • Valgustundlikkus

Nemad juba proovisid

Loe lähemalt, mida kliendid teenusest arvavad.

Meeldis hea teenindus ning arsti korralik töö ning seletus ja kurssi viimine kõigega.

Mirjam

Arst oli väga tähelepanelik ja sõbralik. Sain vastused kõikidele oma küsimustele ja samuti ravi plaani.

Natalja

Mulle meeldis, kuidas professor rääkis ja nõu andis. Kindlasti jäin rahule ja loodan edaspidi, et kui ma lepin kokku aja uuesti siis ma saaksin temaga arsti aja! Soovitan kindlast edasi oma sõpradele kui nendel peaks olema mingi nahahaigus.

Debora

Hinnakiri

Ootame sind Decus Ilukliinikus!

Asume Tallinnas Mustamäel aadressil Sütiste tee 19A.

Oleme avatud

 • Esmaspäev – Reede 09.00 – 19.00
 • Laupäev 10.00 – 17.00
 • Pühapäev 10.00 – 15.00

+372 5193 7000
info@decus.ee

PS! Meie klientide parkla asub maja vasakul küljel.
Kliiniku sissepääsu leiad aga maja tagant.

decus-clinic-09

Decus Ilukliinik omab Terviseameti tegevusluba nr. L04089