Kogu tõde laser karvaeemaldusest

alma-lasers-epilation-01-1280x720

Enim levinud küsimused laserepilatsiooni kohta on: kui kaua protseduur kestab, kas on valus ning kas karvavaba tulemus on garanteeritud. Decus kliiniku medõde ja kosmetoloog Ilona Sinskaja annab vastused – kuidas asi tegelikult on.

Keskmiselt raseerib naine end elu jooksul 7718 korda. Seetõttu on igati loomulik, et iluvaldkond otsib võimalusi, kuidas naiste elu mugavamaks muuta ning end seejuures hästi ja ilusana tunda. „Inimesed küsivad minu käest pidevalt – kas see ikka aitab,“ räägib Sinskaja. Enamus naisi ja mehi tulevad tema sõnul Decus Kliinikusse teistest ilukeskustest, kus laseriga karvaeemaldus pole eelnevalt tulemusi andnud. Sellest lähtuvalt on nad protseduuri suhtes muutunud skeptiliseks. Teiseks probleemiks on depilatsiooni tulemusena sissekasvanud karvad. See võib tekitada põletiku, millega kaasnevad mustad täpid nahal. Jalad ei näe välja ilusad ja sügelevad. Bikiini piirkonnas pole see ka esteetiline. Vahatamine on soodsam, aga miinuseks on jällegi see, et iga kord enne depilatsiooni peab karvad välja kasvatama. Epilatsiooni puhul seda muret ei ole, et peaks iga teatud perioodi tagant nn karvasena ringi käima.

Põhilised vead

Laserepilatsiooni puhul arvatakse tihti, et enne protseduuri peab karvad välja kasvatama, nii nagu näiteks depilatsiooni puhul. Tegelikult on vastupidi. Enne protseduuri peab raseerima. Samuti levib naiste seas arvamus, et peale laseriga karvaeemaldust ei kasva karvad mitte kunagi enam tagasi – päris nii see siiski ei ole. „Inimesel vahetub veri iga 4-5 aasta tagant. Laseri valgus küll hävitab karvasibulad, kuid 4-6 nädala pärast tärkavad uued. Mida rohkem me uutele folliikulitele laseriga soojusenergiat suuname, seda rohkem suudame karvasibulaid hävitada. Nad hakkavad aeglasemalt kasvama või ei kasvagi enam. Kuna inimese keha on elusorgan, siis me ei tea kunagi lõpuni, kuidas tulemus kellegi puhul toimub – see on väga individuaalne,“ selgitab Sinskaja. Olulist rolli suurepärase tulemuse puhul määrab ka karva värv. Heledatest karvadest lahtisaamine võtab oluliselt kauem aega kui tumedate karvade hävitamine. See tuleneb Sinskaja sõnul sellest, et laser, mis mõjutab karvasibulas olevat melaniini mõjub paremini tumedate karvade vastu, mis ka ise sisaldavad rohkem melaniini.

alma-lasers-epilation-02-1280x720

Laserepilatsiooni ja fotoepilatsiooni erinevus

Siin mängib Sinskaja sõnul rolli valgus. Laseri valgus on tugevam ja sobib nii tumedale kui heledale karvale. Fotoepilatsioon ei anna aga heledatele karvadele nii tugevat garantiid. Samuti ei soovitata fotoepilatsiooni teha suvel, sest see võib kaasa tuua tüsistused, milleks on näiteks pigmendilaigud. Laserepilatsiooni lipulaevaks võib kindlasti pidada Alma laseri uusimat süsteemi Soprano Ice. Spetsiaalne otsik kiirgab valgusvoo energia ühtlaseks jaotamiseks. See omakorda soojendab sügavaid nahakihte epidermist vigastamata. Kui tavaliselt on laseri otsikus diood ja aleksandriit kiirgusenergiad eraldi, siis Alma laseri otsikus on nad mõlemad koos. Ühtlasi on Alma laseri otsik suurem kui teistel laseritel ja see tähendab, et protseduur saab ka kiiremini tehtud. Safiirist otsik jahutab ja kaitseb nahka soojuse mõju eest, mis võimaldab teha protseduuri täiesti valutuks. Vastupidiselt fotoepilatsioonile saab Alma laseriga teostada karvaeemaldust ka suvel.

alma-lasers-epilation-03-1280x720

STOPP! Ära tee seda, kui tahad maksimaalseid tulemusi

Mitte mingil juhul ei tohi enne laserepilatsiooni karvu ise välja kitkuda. Protsessi mõte on selles, et laser mõjub karvasibulale. Kui inimene on sibula eelnevalt ise välja tõmmanud, siis pole laseril enam midagi teha. Tuleb valida, kas soovitakse depileerida või epileerida, sest kahel protseduuril üheaegselt mõtet ei ole. Kui juhtumisi on siiski depilatsioon tehtud, peaks enne laserepilatsiooni karvad uuesti välja kasvatama. Eriti ülahuule puhul –inimene tahab tõmmata pintsetiga ise karva välja. Enne protseduuri pole seda mõtet teha. Siis saab seda tegevust võrrelda depilatsiooniga, misjärel epilatsioon ei toimi. Mõistlik on eelnevalt õrnalt nahk raseerida või karvad kääridega ära lõigata.

alma-lasers-epilation-01-1280x720

Kuidas valida head teenusepakkujat?

„Eestis on palju Hiinast toodud laseraparaate. Väikesed salongid pakuvad tihti soodsaid teenuseid ja see näitab, et aparatuur mida kasutatakse ei ole mitte kõige parema kvaliteediga. Kliinikutel on kõrgetasemelised laserid. Hiina laserid on aga nõrgad, mille protseduuride tulemused pole nii püsivad kui kvaliteetse laseri puhul,“ räägib Sinskaja. Kehakarvad ei anna sooja. Laser karvaeemaldus muudab elu mugavaks, teeb naha pehmemaks, kaotab tumedad täpid ning annab esteetiliselt hea välimuse. Mis võiks olla veel parem põhjus, et laserepilatsiooni proovida?

Siret

Personaalne suhtumine. See, et spetsialist mäletas mind eelmisest korrast, oli vastutulelik parima hinna pakkumisel ja andis ka muidu head nõu. Soe ja sõbralik inimene!

Moonika

Saime ühtselt otsusele,mis võiks mu muret leevendada! Koostöö super ja väga meeldiv.

Egle

Meeletult tore teenindus, sisenedes oli tunne, nagu oleks koju jõudnud. Spetsialist oli hooliv, rahustas. Väga väga rahul tulemusega. Soovitan kõigile.

Kai

Anna on nii kiire, professionaalne ja meeldiv. Olen käinud erinevate juures, aga kõige parem tulemus on jäänud Annaga.

Kristiina

Personaalne lähenemine ja väga meeldiv klienditeenindus. Salong on väga hubane ja puhas.

Brit

Mulle väga meeldib online broneerimise võimalus, saan kiirelt ja mugavalt aja valida. Vastuvõtt ja teenindus mulle alati meeldinud, aitäh!

Viktoria

Spetsialisti töö, minu jaoks oli see esimene kogemus, hirmus, aga dr Anna rahustas, kõik läks kiiresti ja valutult. Aitäh.

Kerli

Minu õde Natalja oli väga tore ja abivalmis. Andis ka häid näpunäiteid, lisainformatsiooni, mida teiste teenusepakkujate juures pole saanud.

Ülvi

Iluteenuse tegija on oma ala professionaalne spetsialist, teeb oma tööd väga põhjalikult ja oskab/ tahab kliendile pakkuda just tema vajadustest lähtuvalt protseduuri.

Hele-Riina

Spetsialist arutas iga liigutuse etapiliselt minuga làbi ja viis protseduuri suht valutult läbi vôrreldes eelmiste kogemustega mujal kliinikutes.

Heidi

Spetsialist oli väga abivalmis ja selgitas põhjalikult protseduuri. Samuti andis kaasa soovitusi edaspidiseks. Jäin protseduuri tulemusega väga rahule.

Kristel

Professionaalne ja sõbralik teenindus. Sain imelised huuled ilma igasuguse valuta.

Annika

Suureparane kosmeetik, kes mulle protseduuri teostas. Super.

Ülvi

Viisakas teenindus, kosmetoloog väga põhjalikult selgitab protseduuri ja annab häid soovitusi, kuidas oma näonahka hoolitseda ja millised on head protseduurid.

Elo

Super hea teenindus.

Mirjam

Meeldis hea teenindus ning arsti korralik töö ning seletus ja kurssi viimine kõigega.

Natalja

Arst oli väga tähelepanelik ja sõbralik. Sain vastused kõikidele oma küsimustele ja samuti ravi plaani.

Debora

Mulle meeldis, kuidas professor rääkis ja nõu andis. Kindlasti jäin rahule ja loodan edaspidi, et kui ma lepin kokku aja uuesti siis ma saaksin temaga arsti aja! Soovitan kindlast edasi oma sõpradele kui nendel peaks olema mingi nahahaigus.

Helgi

Teenindus on meeldiv ja sujuv. Klienti kõnetatakse nimepidi – nii armas. Teenindajad on pädevad, hoolivad, tunnevad oma ala, oskavad soovitada! Super!

Raili

Väga kena vastuvõtt, rahulik suhtumine ja loomulikult hea tulemus minu probleemile.

Ruth

Viisakas ning kliendisõbralik suhtlemine! Protseduuril käidi küsimas, kuidas olla on ning suheldi ja tunti huvi, kuidas tunne on!

Klaara L.

Valutu protseduur ja efektiivne tulemus

Elisabeth

Protseduur oli valutum kui mujal.

Tiina-Mai

Kindla käega ja turvaliselt mõjuv spetsialist!

Anzela

Väga soe vastuvõtt ja teenindaja oli väga meeldiv. Teeb oma tööd hästi ja tahab ka, et kliendil oleks mugav.

Klaara

Väga professionaalne ning meeldiv teenindus ja spetsialist. Tulemused olid näha juba peale esimest korda!

Ly

Sain aja juba samaks päevaks, tundsin ennast oodatud kliendina. Protseduuri jooksul kontrollis spetsialist pidevalt, kuidas end tunne, selgitas toimuvat ja soovitas professsionaalselt edasisi käike.

Ave-Ly

Meeldisid spetsialisti üksikasjalikud selgitused ehk sain tunda, et tegemist porfessionaaliga. Soovitan ise klientidele rääkida protseduurist ja mida teha võib ja mida mitte jne, see aitab.

Veronika

Tegin Botox süstid 3 piirkonda, ja ei ühtegi verevalumit ega sinikat nagu mujal on juhtunud.

Evelin

Inimesed on väga toredad, armsad ja proffid, teenuse hinnad on paremad kui kusagil mujal, tulen tagasi! 🤓

Gerly

Kõik inimesed kes mind ümbritsesid olid väga hoolivad ja tundsin, et nad soovivad mind aidata, aga mitte ei tee seda tööd ainult raha eesmärgil, aitäh teile!!!

Kristina

Nii mõnus ja meeldiv suhtlus ja teenindus. Uksest sisse astudes võetakse vastu laia naeratusega, mis teeb olemise veel paremaks Teie kliinikus. Suur kummardus ja Tänud Teile! 🙂

Tiina Kottri

Aeg protsetuurile leiti mulle sobival ajal. Sain aja paari päeva pärast kohe.

Evelyn Villers

Meeldis eelkõige muidugi protseduuri tulemus, samuti suurepärane kliendisuhtlus. Preili administraator oli väga meeldiv ja operatiivne, doktor põhjalik ja diskreetne. Protseduur möödus meeldivalt ja sujuvalt. Tänan.

Piret Ernesaks

Meeldis väga sümpaatne ja meeldiv teenindus – nii arst kui ka vastuvõtu neiu 😊

Pille Uibo

Meeldis juba vastuvõtt sisenedes. Väga soe ja sümpaatne õhkkond. Olin Teie kliinikus esimest korda.

Moonika

Olen positiivselt üllatunud, soe ja põhjalik suhtlemine ja teenindus.

Triin Mäe

Mulle väga meeldis kosmeetik kes minuga tegeles. Oli soe ja üliarmas. Kindlasti soovin järmine kord taas , et tema minuga tegeleks.

Kärt Maanas

Protseduuri teinud arst, professionaalsus, otsekohesus ja loomulikult tulemus.

Ilona Lilleorg

Dr Anna isik ja tema töö – hindan teda vàga kõrgelt! Administraatori teenindus ja salongi atmosfäàr on täiuslik.

Kui soovite rohkem infot, palun võtke meiega ühendust. Räägime teile põhjalikult. Meie kontaktid leiate siit.

Kui oled valmis, broneeri endale meie juurde aeg. Paljude klientide hinnangul on parim laserepilatsioon Tallinnas just Decus Ilukliinikus.

Anastas Piruzyan

Dermatoloog, Dermatoonkoloog, Laserkirurg, Nahaarst

Eestis võtab professor vastu ainult Decus kliinikus!

Kõrgeima kategooria arst, professor, kellel on valdkonna töökogemus üle 30. aasta. Valdab erinevaid süstimismetoodikaid, kontuurplastikat, botuliinteraapiat, niitide teraapiat, biorevitoloogiat, mesoteraapiat, eemaldab erinevaid naha moodustisi jt.

Igapäevaselt töötab professor Venemaa Teaduste Akadeemia Kliinilises Haiglas l aserkirurgia osakonnas, juhib Moskvas Esteetilise Meditsiini Keskust Bosco, on peaarst Kosmetoloogiakeskuses Articoli. Konsulteerib Moskva Riiklikus Lomonossovi nimelises Ülikoolis. Peale patsientide ravimise tegeleb professor aktiivselt teadustööga, meditsiinipreparaatide katsetamisega, annab meisterklasse ja esineb rahvusvahelistel seminaridel.

Professor Anastas Piruzyan valdab vene – ja inglise keelt.