Ilukliinik Tallinnas

Meditsiiniteaduste doktor, dermaonkoloogia ja laserkirurgia kõrgema kategooria arst-dermatoloog. dr. Anastas Piruzjan ütleb, et ilukliinikute roll on aidata kaasa sellele, et inimene oleks oma eluga ja välimusega rahul.

Tavaliselt jõuavad inimesed Anastas Piruzjan juurde erinevate nahaprobleemidega. On neid, keda kimbutab akne, akne armid või soovitakse konsultatsiooni oma näo värskendamise ja noorendamise kohta. Tuleb ette ka sünnimärkide- ja muude nahamoodustiste eemaldamist.

Tihti teeb dr. Piruzjan ka erinevaid ilusüste. „Näo- ja dekoltee piirkonna noorendamiseks või vananemise tundemärkide edasilükkamiseks leidub tänapäeval rohkelt võimalusi,“ räägib Anastas ja lisab, et Decus Clinicus on selleks suurepärased laserid. „Selliseid leidub vähestes kliinikutes. Need on tõhusad ja annavad kiiremaid tulemusi kui Hiinas toodetud aparaadid,“ kinnitab dr. Piruzjan.

Esimene samm

Dr. Piruzjani sõnul tuleb alati lähtuda konkreetsest inimesest ja tema probleemist. Üldistusi teha ei tasu. Iga inimene ja tema nahk on erinevad. Seepärast algab iga vastuvõtt konsultatsiooniga, mille jooksul otsitakse probleemi lahendamiseks sobivaim võimalus. Tihti nõuab ravi mitmeid protseduure ning vajalik on ka kodune järelhooldus. Süstide puhul on oluline leida sobivaim preparaat ning aeg ajalt tuleb ka kliendile öelda, et süstidega pole võimalik märkimisväärset muudatust esile kutsuda. Seda juhtub siiski õnneks väga harva. Akne ravi puhul on oluline eelkõige vaadata kas on tarvis laserravi või on võimalik teisi meetodeid kasutades probleem lahendada.

Hirmud

Dr. Piruzjani sõnul on inimestel protseduuride ees erinevad hirmud. Muretsetakse, et on valus ja kardetakse, et tekkinud probleem läheb hullemaks. „Oluline on endale siinjuures teadvustada, et spetsialisti poole pöördumist ei ole vaja kunagi karta, üle muretseda või veel hullem, häbeneda. Spetsialist on kõige õigem probleemile lahenduse otsija. Tema on näinud sadu patsiente ning omandanud ka pikaajalise kogemuse. Tema oskab kindlasti lahendusi pakkuda,“ räägib Piruzjan. Üldiselt ei ole protseduurid, mida Decus kliinikus tehakse, valusad ning kui peaksidki olema, siis kasutatakse tuimestusi, mis aitavad valu ära võtta.

Tulemus

Kui inimese naha- või mõni muu esteetilse välimusega seotud probleem saab lahenduse, siis meeldib ta endale palju rohkem. Inimese enesetunne on parem ja see ongi kõige olulisem. „Daamide rahulolevad näod, püsikliendiks saamine ja kliinikusse tagasi tulemine on parimad kiidusõnad spetsialistile,“ räägib dr. Piruzjan. Aeg ajalt tuleb dr. Anastas Piruzjani sõnul siiski patsiendile ka negatiivseid vastuseid anda ning edastada info suure tõenäosusega tõsisest diagnoosist. Kahjuks toob see kaasa üllatuse, et eelmine arst pole probleemi märganud. Õnneks on olukorral siiski ka positiivne külg – inimene saab ravi ning võib edasi liikuda.

Ilukliinik kui tervisliku elustiili toetaja

Tänapäeval pöörame me järjest enam tähelepanu tervislikule elustiilile. Inimene mõtleb üha enam sellele, mida ta sööb ja palju ta liigub. „Ilukliinikute roll on aidata kaasa sellele, et inimene oleks oma eluga ja välimusega rahul. Kui me suudame aidata parandada vead või lahendada probleemid, mis inimest häirivad, siis oleme rõõmsad,“ sõnab dr. Piruzjan ning lisab, et kogu kliiniku personalil on hea meel kui nad seda elukvaliteeti saavad aidata tõsta.