Miks ja kellele on massaaž mõeldud?

Kas ka Sina oled kunagi mõelnud, milleks massaaž hea on, või miks üldse massaažis käia? Massöör Andres Andreksoni sõnul tulenevad need küsimused sellest, et massaaži kohta teatakse üsna vähe ning tihti suhtutakse sellesse teatud eelarvamustega. Massaaž on oma olemuselt tegelikult suhteliselt lihtne protsess, ja lihtsatesse lahendustesse ei kiputa uskuma.
misc-021

Massaaži eesmärk

Massaaži peamine eesmärk on enesetunde parandamine. See on täiesti naturaalne ja samas väga tugevate mõjudega toiming, mille juured ulatuvad kaugele inimese (ja muuseas ka paljude teiste liikide) ajalukku. Kui me kukkudes haiget saame, siis hakkame automaatselt ise valusat kohta hõõruma. See refleksne tegu leevendab valuaistingut ja viib vigastatud kudedesse värsket verd, et paranemisprotsessid saaksid kiiremini tööle hakata. Tegelikult ongi see kõige lihtsam massaaži liik. Massööri töö on sisuliselt samasuguste efektide esile kutsumine läbi erinevate massaažitehnikate.

Lisaks mehaanilisele toimele, mille läbi paraneb kudede verevarustus ja lihaskiudude omavaheline liikuvus, on massaažil ka teisi toimeid. Näiteks on puudutusel tugev mõju meie kesknärvisüsteemile. Olenevalt puudutuse iseloomust mõjub massaaž rahustavalt ja lõõgastavalt või vastupidi virgutavalt ning lihaseid toniseerivalt. Relax massaaži toimel hakkavad organismi erinevad sisenõrenäärmed intensiivsemalt tööle ning vabanevad mitmed n.ö. õnnehormoonid (nt. oksütotsiin ja serotoniin), mis rahustavad ja tekitavad heaolutunnet. Intensiivse spordimassaažiga on aga võimalik keha tugevamaks muuta ning parandada kontsentreeritust. Massaaž koosneb paljudest erinevatest tehnikatest, mida võib kujutleda kui ühte suurt tööriistakohvrit. Iga probleemi või soovitud tulemuse jaoks on oma kindlad tööriistad, mida oskuslik massöör maksimaalse tulemuse jaoks optimaalselt rakendab.

pexels-koolshooters-6628697

Massaaž ja müüdid

Rahva seas levib valearvamus, et hea ja mõjuva massaaži jaoks peab tundma valu, Tihti seostatakse valu ja survetugevust just spordimassaažiga. Tegelikult see Andreskoni sõnul päris nii ei ole. „Jah, Teatud juhtudel võib massaaž olla valus ja mõnikord on optimaalse tulemuse huvides vajalik tugevam surve, mis paratamatult toob kaasa valu. Aga see on pigem erand kui reegel. Kõik sõltub sellest, mis on kliendi eesmärgid ja mis seisukorras on lihas ja lihast ümbritsevad koed. Kui lihased on valulikud ja pinges siis võib massaaž olla valusam, kuid massööri töö on otsida optimumi valuaistingu ja tulemuse vahel,“ räägib Andrekson ning lisab, et tema arvates peaks massaaž olema võimalikult vähe valus. Seepärast palub ta oma klientidelt ka aktiivset tagasisidet, leidmaks kõige paremat survetugevust ja võtteid.

pexels-anna-tarazevich-6560304

Spordimassaaž

Spordimassaaž jaguneb mitmeks eri liigiks – näiteks on olemas traumade järgne massaaž, mis on samuti spordimassaaž, kuid survetugevused on selle massaažiliigi puhul väga väikesed. Kui kasutada sama tugevusega võtteid tervetel lihastel, siis ei oleks peaaegu midagi tunda. Samas on spordimassaažis toniseerimisvõtteid, näiteks soorituseelsel massaažil, mis on tõepoolest tugevamad. Vajadus pühendab abinõu. Andrekson toob eraldi välja punktmassaaži, mida samuti teatud juhtudel kasutab. Punktmassaaž või triggerpunkti teraapia on mõeldud lihases leiduvate n.ö krambipunktikeste lõõgastamiseks. Sellised punktikesed – tihti ka suuremad piirkonnad – on valusamad ja nende efektiivseks vabastamiseks ei ole muud võimalust kui tugev surve. See on aga lühiajaline valu, millele järgneb lõõgastus. Õigesti tehes on tulemuseks paranenud lihasliikuvus ja vähem valu igapäevases elus. Ei tohiks olla liialt kinni eelarvamustes ja teiste kogemustel põhinevates veendumustes. Inimesed on erinevad ning samuti on erinevad inimeste valulävid. See, mis ühe jaoks on valus võib teise jaoks olla vaid väike survetugevus. Massööri ülesanne on aru saada, millise lähenemisviisi ta kliendi jaoks valima peab ja siin on kogemusel väga suur roll.

pexels-ryutaro-tsukata-5473182

Siret

Personaalne suhtumine. See, et spetsialist mäletas mind eelmisest korrast, oli vastutulelik parima hinna pakkumisel ja andis ka muidu head nõu. Soe ja sõbralik inimene!

Moonika

Saime ühtselt otsusele,mis võiks mu muret leevendada! Koostöö super ja väga meeldiv.

Egle

Meeletult tore teenindus, sisenedes oli tunne, nagu oleks koju jõudnud. Spetsialist oli hooliv, rahustas. Väga väga rahul tulemusega. Soovitan kõigile.

Kai

Anna on nii kiire, professionaalne ja meeldiv. Olen käinud erinevate juures, aga kõige parem tulemus on jäänud Annaga.

Kristiina

Personaalne lähenemine ja väga meeldiv klienditeenindus. Salong on väga hubane ja puhas.

Brit

Mulle väga meeldib online broneerimise võimalus, saan kiirelt ja mugavalt aja valida. Vastuvõtt ja teenindus mulle alati meeldinud, aitäh!

Viktoria

Spetsialisti töö, minu jaoks oli see esimene kogemus, hirmus, aga dr Anna rahustas, kõik läks kiiresti ja valutult. Aitäh.

Kerli

Minu õde Natalja oli väga tore ja abivalmis. Andis ka häid näpunäiteid, lisainformatsiooni, mida teiste teenusepakkujate juures pole saanud.

Ülvi

Iluteenuse tegija on oma ala professionaalne spetsialist, teeb oma tööd väga põhjalikult ja oskab/ tahab kliendile pakkuda just tema vajadustest lähtuvalt protseduuri.

Hele-Riina

Spetsialist arutas iga liigutuse etapiliselt minuga làbi ja viis protseduuri suht valutult läbi vôrreldes eelmiste kogemustega mujal kliinikutes.

Heidi

Spetsialist oli väga abivalmis ja selgitas põhjalikult protseduuri. Samuti andis kaasa soovitusi edaspidiseks. Jäin protseduuri tulemusega väga rahule.

Kristel

Professionaalne ja sõbralik teenindus. Sain imelised huuled ilma igasuguse valuta.

Annika

Suureparane kosmeetik, kes mulle protseduuri teostas. Super.

Ülvi

Viisakas teenindus, kosmetoloog väga põhjalikult selgitab protseduuri ja annab häid soovitusi, kuidas oma näonahka hoolitseda ja millised on head protseduurid.

Elo

Super hea teenindus.

Mirjam

Meeldis hea teenindus ning arsti korralik töö ning seletus ja kurssi viimine kõigega.

Natalja

Arst oli väga tähelepanelik ja sõbralik. Sain vastused kõikidele oma küsimustele ja samuti ravi plaani.

Debora

Mulle meeldis, kuidas professor rääkis ja nõu andis. Kindlasti jäin rahule ja loodan edaspidi, et kui ma lepin kokku aja uuesti siis ma saaksin temaga arsti aja! Soovitan kindlast edasi oma sõpradele kui nendel peaks olema mingi nahahaigus.

Helgi

Teenindus on meeldiv ja sujuv. Klienti kõnetatakse nimepidi – nii armas. Teenindajad on pädevad, hoolivad, tunnevad oma ala, oskavad soovitada! Super!

Raili

Väga kena vastuvõtt, rahulik suhtumine ja loomulikult hea tulemus minu probleemile.

Ruth

Viisakas ning kliendisõbralik suhtlemine! Protseduuril käidi küsimas, kuidas olla on ning suheldi ja tunti huvi, kuidas tunne on!

Klaara L.

Valutu protseduur ja efektiivne tulemus

Elisabeth

Protseduur oli valutum kui mujal.

Tiina-Mai

Kindla käega ja turvaliselt mõjuv spetsialist!

Anzela

Väga soe vastuvõtt ja teenindaja oli väga meeldiv. Teeb oma tööd hästi ja tahab ka, et kliendil oleks mugav.

Klaara

Väga professionaalne ning meeldiv teenindus ja spetsialist. Tulemused olid näha juba peale esimest korda!

Ly

Sain aja juba samaks päevaks, tundsin ennast oodatud kliendina. Protseduuri jooksul kontrollis spetsialist pidevalt, kuidas end tunne, selgitas toimuvat ja soovitas professsionaalselt edasisi käike.

Ave-Ly

Meeldisid spetsialisti üksikasjalikud selgitused ehk sain tunda, et tegemist porfessionaaliga. Soovitan ise klientidele rääkida protseduurist ja mida teha võib ja mida mitte jne, see aitab.

Veronika

Tegin Botox süstid 3 piirkonda, ja ei ühtegi verevalumit ega sinikat nagu mujal on juhtunud.

Evelin

Inimesed on väga toredad, armsad ja proffid, teenuse hinnad on paremad kui kusagil mujal, tulen tagasi! 🤓

Gerly

Kõik inimesed kes mind ümbritsesid olid väga hoolivad ja tundsin, et nad soovivad mind aidata, aga mitte ei tee seda tööd ainult raha eesmärgil, aitäh teile!!!

Kristina

Nii mõnus ja meeldiv suhtlus ja teenindus. Uksest sisse astudes võetakse vastu laia naeratusega, mis teeb olemise veel paremaks Teie kliinikus. Suur kummardus ja Tänud Teile! 🙂

Tiina Kottri

Aeg protsetuurile leiti mulle sobival ajal. Sain aja paari päeva pärast kohe.

Evelyn Villers

Meeldis eelkõige muidugi protseduuri tulemus, samuti suurepärane kliendisuhtlus. Preili administraator oli väga meeldiv ja operatiivne, doktor põhjalik ja diskreetne. Protseduur möödus meeldivalt ja sujuvalt. Tänan.

Piret Ernesaks

Meeldis väga sümpaatne ja meeldiv teenindus – nii arst kui ka vastuvõtu neiu 😊

Pille Uibo

Meeldis juba vastuvõtt sisenedes. Väga soe ja sümpaatne õhkkond. Olin Teie kliinikus esimest korda.

Moonika

Olen positiivselt üllatunud, soe ja põhjalik suhtlemine ja teenindus.

Triin Mäe

Mulle väga meeldis kosmeetik kes minuga tegeles. Oli soe ja üliarmas. Kindlasti soovin järmine kord taas , et tema minuga tegeleks.

Kärt Maanas

Protseduuri teinud arst, professionaalsus, otsekohesus ja loomulikult tulemus.

Ilona Lilleorg

Dr Anna isik ja tema töö – hindan teda vàga kõrgelt! Administraatori teenindus ja salongi atmosfäàr on täiuslik.

Kui soovite rohkem infot, palun võtke meiega ühendust. Räägime teile põhjalikult. Meie kontaktid leiate siit.

Kui oled valmis, broneeri endale meie juurde aeg. Paljude klientide hinnangul on parim laserepilatsioon Tallinnas just Decus Ilukliinikus.

Anastas Piruzyan

Dermatoloog, Dermatoonkoloog, Laserkirurg, Nahaarst

Eestis võtab professor vastu ainult Decus kliinikus!

Kõrgeima kategooria arst, professor, kellel on valdkonna töökogemus üle 30. aasta. Valdab erinevaid süstimismetoodikaid, kontuurplastikat, botuliinteraapiat, niitide teraapiat, biorevitoloogiat, mesoteraapiat, eemaldab erinevaid naha moodustisi jt.

Igapäevaselt töötab professor Venemaa Teaduste Akadeemia Kliinilises Haiglas l aserkirurgia osakonnas, juhib Moskvas Esteetilise Meditsiini Keskust Bosco, on peaarst Kosmetoloogiakeskuses Articoli. Konsulteerib Moskva Riiklikus Lomonossovi nimelises Ülikoolis. Peale patsientide ravimise tegeleb professor aktiivselt teadustööga, meditsiinipreparaatide katsetamisega, annab meisterklasse ja esineb rahvusvahelistel seminaridel.

Professor Anastas Piruzyan valdab vene – ja inglise keelt.