Mis on vaginaalne HIFU ja kes seda vajavad?

Rubriigid: Blogi,Naha Pinguldamine

Ilumaailm areneb kiiresti. Teinekord leidub lahendus ka sellisele probleemile, mida ei usukski, et üldse lahendada saab. Just taoliste murede lahendamiseks on mõeldud ka vaginaalne HIFU protseduur.

Nagu protseduuri nimi viitab, puudutab vaginaalne HIFU naiste intiimpiirkonda. Vananemine ja sünnitamine jätavad peaaegu alati naise kehale jälje ja väga sageli jääb see jälg just intiimpiirkonda.

Intiimpiirkonna esteetiline kirurgia on juba aastaid olnud tõusuteel, kuid tänu kõrgele hinnale ja potentsiaalsetele riskidele ei ole see paljude naiste jaoks esimene valik. Vaginaalne HIFU pakub samade murede lahendamiseks väheinvasiivse ja ohutu alternatiivi.

vaginaalne HIFU3

Mille puhul vaginaalne HIFU aitab?

Vaginaalsest HIFUst võib abi olla, kui oled hädas mõnega all toodud sümptomitest. Vajalik on eelnev konsultatsioon, sest mõnikord põhjustab täpselt samu sümptomeid selline probleem, mille puhul HIFU ei aita.

Vaginaalse HIFU näidustused on:

  • uriinipidamatus;
  • ebarahuldav vahekord;
  • tupe kuivus;
  • vahekorra valulikkus;
  • tupe lõtvumine.

Ühest küljest võib nimetatud probleeme põhjustada lihtsalt vananemine. Vananemisega kaasneb nii naha kui limaskestade lõtvumine, kuid lõtvumise ulatus on väga individuaalne. Teisalt taastuvad inimesed sünnitusest erinevalt. Võib juhtuda, et nii keha kui voodielu on juba varsti pärast sünnitamist endises seisus. Aga võib juhtuda ka vastupidine – sünnitus põhjustab tupes muutusi, mis on jäädavad.

Õnneks on võimalik HIFU abil need probleemid seljatada, sõltumata sellest, kas põhjuseks on vananemine või sünnitus.

Kuidas HIFU toimib?

HIFU SMAS lifting on ultrahelil põhinev protseduur, mis viiakse läbi spetsiaalse aparaadiga.

  • Aparaat genereerib ultraheli-impulsse, mis mõjutavad naha SMAS (Superficial Musculo Aponeurotic System) kihti.
  • Ultraheli energia kuumutab nahakoed teatud temperatuurini, mille toimel saavad mõjutatud rakud kahjustuda. Et neid rakke parandada, asub keha tootma kollageeni.
  • Toodetud kollageen tagab naha elastsuse ja nooruslikkuse.

Tulemuseks on lõtvunud naha pinguldumine. Tupe sisemuse läbimõõt kahaneb ja seeläbi on voodielu palju nauditavam, kusjuures muutust tunnevad mõlemad partnerid. Kollageeniga turgutatud limaskest on taas võimeline lima tootma, mistõttu väheneb tupe kuivus ja kaovad sellest tingitud põletik, kihelus ja teised ebameeldivad tundmused, mis on menopausi puhul väga tavalised. Lõtvunud kudede pinguldumise mõjul väheneb või kaob täielikult ka uriinipidamatus, mis võib esineda hetkedel, mil põis on suurema surve all (nt köhides, aevastades või trenni tehes).

Sagedamini teostatakse HIFU protseduure näole ja kaelale, et siluda kortse ja pinguldada lõtvunud nahka. HIFUt on nimetatud ka näo ringlõikuse üheks arvestatavaks alternatiiviks. Aga on leitud, et väga häid tulemusi annab HIFU protseduur ka vagiina piirkonnas, mistõttu on see hea asendus intiimpiirkonna ilukirurgiale.

Vaginaalne HIFU Decus ilukliinikus

Decuses saame teostada vaginaalset HIFUt tänu spetsiaalsele otsikule. Protseduuri viib läbi günekoloog või ämmaemand.

Vaginaalne HIFU ei ole valus. Protseduur sarnaneb ultraheli skriiningule, millega on günekoloogi kabinetis kokku puutunud ilmselt iga naine. Kokku kestab protseduur 30-45 minutit.

Esimesed muutused on tuntavad koheselt, kuid mõju muutub ajaga veelgi tugevamaks. See on mõnevõrra individuaalne, kuna keha võimekus kollageeni toota on erinev. Mõju kestus on samuti individuaalne, varieerudes poolest kuni kahe aastani. Piisab vaid ühest protseduurist.

Konsultatsioon on sulle tasuta

Kuna tegemist on intiimse teemaga, mida ei ole kliiniku vastuvõtulaua juures kõige mugavam arutada, soovitame broneerida personaalne konsultatsioon. Decus ilukliinikus on see sulle täiesti tasuta ega kohusta millekski.