Tätoveeringu hooldus – kuidas hoida kunstiteos oma nahal kaunina?

Rubriigid: Tätoveeringu eemaldamine laseriga

Tätoveering on väga isiklik kunstivorm, mis aitab väljendada sinu eriomast stiili ja maailmanägemust. Kahjuks aga kipub see kunst ajas tuhmuma. Milline on õige tattoo hooldus, et pilt nahal püsiks kauem kauni, värske ja säravana?

Värske tattoo on erk ja detailne, aga mida kauem pilt nahal on olnud, seda tuhmimaks see muutub: must kipub võtma sinakat tooni, värvid kaotavad sära ja muutuvad heledamaks.

Tätoveeringu hooldamine aitab hoida tattood kauem ilusana. Alustada tuleb sellega kohe pärast tätoveeringu tegemist.

Decus_Tatoveeringu-eemaldamine_2

Tätoveeringu järelhooldus ehk esimesed päevad uue tätoveeringuga

Pärast tätoveeringu saamist on oluline järgida tattookunstniku antud juhiseid, et tagada naha kiire paranemine. See ongi püsiva tätoveeringu esimene ja kõige tähtsam eeldus. Tätoveeringu järgne hooldus koosneb tavaliselt paarist lihtsast sammust.

Puhastamine 

Esimestel päevadel pead hoidma oma tätoveeringu puhtana. Kasuta õrnalt leiget vett ja neutraalset seepi, et eemaldada liigne veri ja värv. Ära hõõru ega venita nahka. Kindlasti ära eemalda koorikuid, need kukuvad ise ära.

Kui tattoomeister on naha katnud spetsiaalse plaastriga, siis väldi selle märjakstegemist, sest nii võib see maha kooruma hakata. Plaastri võib eemaldada neljandal päeval pärast tätoveeringu tegemist. Kõige mugavam on seda teha duši all: lase soojal veel mööda plaastrit voolata, et see pehmeneks, ning eemalda see siis vee all õrnalt ja ühtlaselt tõmmates.

Kuivatamine 

Kui oled plaastri eemaldanud ja tätoveeringu pinda pesnud, kuivata tätoveering õrnalt puhta rätikuga. Väldi hõõrumist, pigem kasuta õrnalt tupsutavaid liigutusi.  

Ära kasuta käterätikut, mis võib jätta kiude. Riidekiud võivad värske haava sisse sattuda ning viia sinna mustust ja baktereid, mis võivad kaasa tuua põletikku. See mõjutab tätoveeringu paranemisprotsessi ja võib mõjutada ka selle esteetilist väljanägemist.

Kreemitamine

Kanna tätoveeringule õhukese kihina neutraalset niisutavat kreemi. Võid kasutada spetsiaalset tätoveeringukreemi, aga hästi sobivad ka Bepanthen ja Helosan. 

Korralik niisutus soodustab naha paranemist ning hoiab ära kuivuse, samuti leevendab kreemitamine tätoveeringu paranemisega kaasnevat kerget sügelustunnet.

Kaitse päikese eest!

Esimese paari nädala jooksul väldi päevitamist ja tätoveeritud piirkonna pikemat kui mõneminutilist kokkupuudet otsese päikesevalgusega. Tätoveeritud nahk on õrn, selle kaitsekiht on rikutud ning nahk ei suuda päikese kahjulikule toimele vastu seista.

Ka hiljem tuleb tätoveeringut päikese eest kaitsta, kuna selle tume pind tõmbab päikese käes viibimine põhjustada tätoveeringu pleekimist ja nahakahjustusi.

Tätoveeringu lasereemaldus

Tattoo hooldamine, et ilu säiliks kauem

Kui tätoveering on paranenud, on siiski oluline, et selle eest jätkuvalt hoolt kannaksid. Korralik tätoveeringu hooldamine võimaldab pilti aastaid kaunina hoida. Olulisemad soovitused, mida silmas pidada, on järgmised.

Niisuta, niisuta, niisuta!

Niisutamine on tätoveeringu hoolduse A ja O. Kanna pildile regulaarselt niisutavat kreemi. Kui nahk on kuiv, kuivab ja tuhmub ka tätoveering ning pilt kaob nahalt kiiremini.

Väldi päikest!

Päike tuhmistab tätoveeringu värvi. Kui viibid päikese käes, kanna alati kõrge SPF-iga päikesekaitsekreemi või kata tätoveering riietusega.

Väldi äkilisi temperatuurimuutusi

Liiga kuuma või külma veega kokku puutumine võib nahka ja tätoveeringut kahjustada. Seepärast hoidu äkilistest temperatuurimuutustest, näiteks saunast ja jäisest veest.

Väldi hõõrdumist

Riided või materjalid, mis hoiavad tihedalt tätoveeringu vastu, võivad seda liikumisel hõõruda. See toob kaasa värvi kiirema kulumise.

Ebameeldiva tätoveeringu saab eemaldada

Kui oma tätoveeringu eest korralikult hoolitsed, säilib see aastaid ilusana, aga lõpuks võib see siiski tuhmimaks muutuda ja detailsus hajuda. Samuti võib kunagi sind kõnetanud pilt või sümbol ajas oma tähenduse kaotada. Õnneks ei ole tätoveeringud tänapäeval enam igavesed.

Kõige turvalisem ja kiirem viis tätoveeringu eemaldamiseks on teha seda laseri abil. Moodsad laserid suudavad tätoveeringu eemaldada jäljetult ja armivabalt, olgu pilt nii tume või värviline kui tahes. Tätoveeringu eemaldamine laseriga ei ole nii valus kui tätoveerimine, pigem on see lihtsalt veidi ebamugav. Ettevalmistus protseduuriks ja protseduurijärgne naha hooldus on tätoveerimisega sarnased.

Tätoveeringu eemaldus

Loe lähemalt, mida tätoveeringu lasereemaldus endast kujutab, ning kui ka sina oled kimpus pildiga, millest soovid vabaneda, küsi hinnangut, kui kaua sinu tätoveeringu eemaldamine aega võtaks.