Botoxi süstide võluvõimed

Rubriigid: Blogi

 

Kõik on kuulnud, et Botoxi abil on võimalik kortsudest vabaneda. Aga kas sina tead, millised võimed Botoxil veel on? Teeme nendega tutvust!

Botoxist on saanud maailma tuntuim botuliintoksiini preparaat, mida manustatakse süstides.

Protseduur ise on lihtne: imepeenikese nõelaga tehtud süstid ei põhjusta valu ja kokku kulub aega vaid mõni minut.

Ehkki protseduur on kiire, ilmnevad tulemused siiski veidikese aja möödudes, järk-järgult. Täismõju saavutatakse üldjuhul kahe nädala pärast. Kord juba saabunud mõju on efektne – nahk muutub siledaks ja tundub oluliselt noorem.

Kuid Botoxit ei süstita ainult näkku, et kortsukestest vabaneda.

Sellel on mõju näiteks peopesades, kaenla all, huule lihases ja isegi peas!

Beauty portrait of woman with perfect and shiny skin. Concept of skin care and aesthetic cosmetology, high quality

Botox peatab liighigistamise

Kõik inimesed higistavad ja see on täiesti loomulik nähtus, kuid mõnele inimesele valmistab higistamine suuri probleeme, sest higi eritub palju rohkem kui normaalne oleks. On tõsiselt ebamugav, kui peopesad tõmbuvad ebanormaalselt niiskeks, seda iseäranis pingelistel hetkedel nagu töövestlus või uute inimestega tutvumine, mil tuleb ette kätlemist. Liighigistamist võib esineda ka kaenlaalustes ja loomulikult jalgadel. Pole vaja selgitadagi, kui piinlikke olukordi see võib põhjustada.

Botox on sellele probleemile ideaalne lahendus. Liighigistamise peatamiseks tuleb viia Botoxit probleemsesse piirkonda. Botoxi mõjuaine botuliintoksiin tungib lihasesse ja blokeerib seal ära närvisignaalid, mis on higi tekitamise eest vastutavad. Edaspidi selles kehapiirkonnas higi ei teki.

Liighigistamise ravi Botoxiga on laialt levinud ja seda peetakse väga tõhusaks meetodiks. Mõju saabub umbes 3-4 päevaga. Paraku ei ole Botoxi mõju igavene, sest tegemist on tehniliselt siiski toksiiniga, mida keha asub koheselt lõhustama ja organismist välja viima. Seetõttu kestab mõju 4-6 kuud ja pärast toime lõppemist tuleb protseduuri korrata. Sellegipoolest on elukvaliteedi muutus pingutust ja kulutust väärt.

Piirkonnad, mille liighigistamise korral Botox aitab:

Liighigistamist peatavaid Botoxi süste teeme ka Decus ilukliinikus.

Botox kaotab igemenaeratuse

Naeratust, mis paljastab lisaks hammastele ka igemed, nimetatakse igemenaeratuseks (ing k gummy smile).

See ei ole mõistagi suur probleem, mida peaks ilmtingimata lahendama asuma, kuid neil, kes soovivad oma naeratust korrigeerida, on selleks võimalus olemas.

Teadupärast suudab Botox lihase lõdvestada ja muuta selle liikumatuks. Igemenaeratus tekib aga just ülahuule pingutunud lihasest, mis tõstab naeratamisel huule kõrgemale, kui sooviks. Kui sellesse lihasesse Botoxit süstida, siis huul enam nii kõrgele ei tõuse ja igemed jäävadki paljastumata.

Igemenaeratusest vabanemiseks pakutakse ka igemeplastikat, kuid see on keeruline ja võib olla kallis. Botoxi süstid on seevastu palju lihtsamad teostada ega ole kuigi kulukad.

Igemenaeratuse vastu tehakse Botoxi süste paljudes hambaarstikabinettides.

Botox parandab näo ebasümmeetriat

Sageli on inimese näopooled üksteisest erinevad. Näiteks on üks kulm või suunurk kõrgemal kui teine, samuti võib asümmeetriat esineda lõuajoone ja ninasõõrmete osas. Ebasümmeetria lisab näole isikupära, kuid kui inimese enda eelistus on pigem maksimaalselt sümmeetriline nägu, siis on Botox heaks abimeheks.

Näo asümmeetrial võib olla palju erinevaid põhjuseid, kuid Botox aitab ainult juhul, kui seda põhjustavad näo piirkondi „vales“ suunas sikutavad lihased. Sel juhul vabastab Botox lihase pingest ja nägu saab vajuda tavapärasesse olekusse. Et see tõesti nii ka toimiks, on äärmiselt oluline, et protseduuri teostaks väljaõppinud spetsialist, kes tunneks näo anatoomiat otsast lõpuni. Seega veendu, et lased süste teha usaldusväärses ilukliinikus.

Hea teada! Isegi kui sinu näos esineb asümmeetriat, mida Botox kaotada ei suuda, ei ole kõik veel kadunud. Suure tõenäosusega saavad sind aidata täitesüstid või Botoxi ja täitesüstide kombinatsioon. Parima lahenduse pakub välja iluspetsialist. Kui soovid Botoxi või täitesüstide osas nõu pidada, tule Decusesse – konsultatsioon on alati tasuta.

Botox leevendab kroonilist migreeni

Huvitaval kombel ei ole Botoxi süstid kasutuses üksnes esteetilistel eesmärkidel. Neid kasutatakse tegelikult ka meditsiinis. Botox aitab mitme neuroloogilise näidustuse korral. Neist levinuim on krooniline migreen. Krooniliseks migreeniks peetakse hootisi peavalusid, mis esinevad 15 või rohkematel päevadel ühes kuus.

Botoxist on abi, süstides seda skalbilihastesse, mis muutuvad pingevabaks, nii et lihaspingete põhjustatud peavalud peatuvad. Eestis ei peeta Botoxit migreeni ravimisel kõige esimeseks valikuks, kuid õnneks seda siiski teostatakse. Üldjuhul küll ainult siis, kui muud meetodid pole soovitud mõju avaldanud. Ravieesmärgil tohivad Botoxi süste teha üksnes arstid.

Kui sul esineb kroonilist migreeni ja usud, et Botoxi süstid võiksid ka sind aidata, mine neuroloogi vastuvõtule ja aruta raviplaani erialaarstiga.

Kas Botox hoiab vananemise ära?

Kuigi Botoxil on palju erinevaid võimeid, on selle kõige levinum kasutusala siiski vanaduse ilmingutega võitlemine. Tavapäraselt alustavad naised kortsudevastaste Botoxi süstidega 30ndates ja 40ndates eluaastates. Seda eelkõige seetõttu, et just siis hakkavad esimesed kortsukesed endast märku andma ja jäävad igapäevasel peeglisse piilumisel juba päris hästi silma.

Aga üha enam lasevad endale Botoxi süste teha noored naised, kes on alles 20ndates või isegi nooremad. Ja see on neist väga nutikas!

Noorte puhul ei ole tegemist niivõrd juba tekkinud kortsude silumise, kuivõrd profülaktikaga. Sest on tõepoolest täheldatud, et kui hakata Botoxi süstimisega pihta varem, lõdvestab see lihased viisil, mis ei lasegi korduvatel, kortse põhjustavatel liigutustel tekkida. Teisisõnu ei õpigi lihas kortse põhjustavat liigutust ära, tagades seeläbi naha, mis püsib kauem sile ja nooruslik. Nii et pooleldi naljatledes võib tõesti öelda, et Botoxi üks supervõimetest on vananemise edasi lükkamine.

Kui soovid botuliintoksiini toime ja protseduuri kohta rohkem infot, vaata lähemalt meie veebi alamlehte Botoxi süstid. Kui tahad aga Botoxiga kohe algust teha või tulemust värskendada, ootame sind kliinikusse vastuvõtule.