Liighigistamine – ebamugavus, mille lahendab Botox
Rubriigid: Blogi,Botoxi süstid
Higistamine on täiesti normaalne kehatalitlus, mis kaasneb reeglina füüsilise pingutuse või palavusega. Kui higi eritub normaalses koguses, ei valmista see mingeid probleeme. Kui higi eritub aga suurtes kogustes, ei ole enam tegemist normaalse higistamise, vaid liighigistamise ehk hüperhidroosiga.
Kuigi botuliintoksiini (Botox) teatakse eelkõige kortse siluva preparaadina, aitavad Botoxi süstid tegelikult tõhusalt ka liighigistamist peatada.
Ravimeetod on kiire, lihtsasti talutav ja ohutu!
Miks liighigistamine tekib?
On mitmeid seisundeid, mis põhjustavad tavapärasest suuremat higistamist. Näiteks menopaus, Parkinsoni tõbi, madal veresuhkur ja kilpnäärme ületalitlus. Ent neil põhjustel tekkinud liighigistamist nimetatakse sekundaarseks hüperhidroosiks.
Kui liighigistamine esineb ilma ühegi ülal toodud haiguse või seisundi ilmnemiseta, siis on tegemist primaarse hüperhidroosiga ja selle täpsed tekkepõhjused on seni teadmata.
Hüperhidroosi korral muutuvad higinäärmed üliaktiivseks. Reeglina peopesade, kaenlaaluste ja jalataldade, kuid mõnikord ka rinna, pea ja näo piirkonnas. Tegemist ei ole tervisele ohtliku seisundiga, kuid ebameeldivust ja piinlikkust võib see põhjustada küll ja seeläbi hakata ka elukvaliteeti mõjutama.
Kellelegi ei meeldi ilmuda seltskonda rõivais, mida „ehivad“ kaenlaalused higilaigud. Samuti üritavad liighigistavate peopesadega inimesed igal võimalusel teistega kätlemist vältida. Kui liigne higistamine esineb jalataldadel, kimbutab mure higilõhna pärast. Lõpuks võib liighigistamise pärast muretsemisest saada kinnisidee, mis valmistab väga suurt meelehärmi.
Higistamisest on võimalik vabaneda
Tavapäraselt kasutatakse higistamise peatamiseks antiperspirante. Seda higistamist pidurdavat kosmeetikat pakutakse nii kreemide, spreide, rulldeodorantide kui puudrite kujul. Üldjuhul sisaldavad need alumiiniumi ühendeid, mis blokeerivad higinäärmed, nii et higi ei pääse neist enam välja. Ent liighigistajatele ei pruugi need piisavalt efektiivselt mõjuda.
Liighigistajatele pakutakse erinevaid retseptiravimeid, kuid päris sageli kaasnevad ravimitega kõrvalmõjud nagu suukuivus, kõhuvalu, keskendumisraskused jmt ja taaskord ei pruugi need kõigile mõjuda.
Üks tõhusamaid viise, kuidas liighigistamine peatada, on botuliintoksiini süstid. Botoxist saavad enamikul juhtudel abi ka need, kelle puhul ükski teine meetod pole töötanud.
Liighigistamise peatab Botox
Botoxi toime higistamise peatamisel on järgmine: botuliintoksiin blokeerib närvisignaali, mis annab higinäärmele käskluse higi toota, mistõttu higistamist ei tekigi.
Protseduuri käigus tehakse probleemsesse piirkonda hulk väikseid süste. Kuna nii peopesade, jalataldade kui kaenlaaluste puhul on tegemist tundlike piirkondadega, kantakse nahale enne Botoxi süste tuimastavat kreemi. Seetõttu ei valmista higistamisvastased Botoxi süstid valu.
Pärast protseduuri kulub 3-4 päeva, enne kui Botox mõjuma hakkab ning liighigistamine pidurdub. Uuringud on näidanud, et katsealuste higistamine väheneb keskmiselt rohkem kui 85%.
Botoxi süstide kõrvalmõjudena on täheldatud süstejälgi ja paistetust, kuid need taanduvad kiirelt. Tõsisemaid kõrvalmõjusid on uuringutes esinenud äärmiselt harva, mistõttu peetakse Botoxit igati ohutuks ravimeetodiks.
Liighigistamise peatamine Decus kliinikus
Pakume liighigistamist peatavaid süste kolmele piirkonnale: kaenlaalused, jalatallad ja peopesad. Protseduur käib võrdlemisi kiirelt ega eelda taastumisaega. Saad oma tavapäraste toimetuste juurde naasta kohe pärast protseduuri.
Siiski tuleb meeles pidada, et süstide mõju ei ole igavene. Keskmiselt kestab see umbes 6-9 kuud. Seejärel tuleb protseduuri soovi korral korrata.
Hea teada! Parima hinna kindlustad endale Decuse e-poes, kust saad liighigistamist peatavad Botoxi süstid soodsama hinnaga kui kliinikus kohapeal tasudes. Pea ka meeles, et e-poest ostes on sul võimalik teenuse eest tasuda kuni kolmes jaos ja seda täiesti intressivabalt.
- Uusimad artiklid
- Botoxi süstid
- Blogi